vichy_karacsonyi_csomag_banner_nagy
csont_es_porc_banner_junius_2020_nagy
ingyenes_szallitas_banner_fenn_nagy
vichy_karacsonyi_csomag_banner_kicsi
csont_es_porc_banner_junius_2020_kicsi
ingyenes_szallitas_banner_2019
Egészségpénztárra elszámolható termék Paramax Rapid 500 mg tabletta (20x)

Paramax Rapid 500 mg tabletta (20x)

559 Ft

A Paramax Rapid 500 mg tabletta láz átmeneti csillapítására, enyhe és közepes erősségű fájdalom tüneti kezelésére alkalmazható, mint például fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom, izom-, ízületi fájdalom és műtétet követően fellépő fájdalom.

7 990 Ft-tól ingyenes kiszállítás PostaPont-ra, 9 990 Ft-tól pedig már házhoz is! Részletek.
Garantáltan biztonságos vásárlás

Mpatika.hu - Garantáltan biztonságos vásárlás

Cikkszám: 554072 ÁFA: 5%
Egységár: 28 Ft/db. Nettó ár: 532.4 Ft
EP: Egészségpénztárra elszámolható termék
Akció értesítő - Iratkozz fel hírlevelünkre
Készletkisöprés
most különösen megéri

Termékleírás

A Paramax Rapid 500 mg tabletta láz átmeneti csillapítására, enyhe és közepes erősségű fájdalom tüneti kezelésére alkalmazható, mint például fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom, izom-, ízületi fájdalom és műtétet követően fellépő fájdalom.

Fontos figyelmeztetés: A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Törzskönyvi szám: OGYI-T-10209/13

Gyártó: Vitabalans Oy

Vonalkód (EAN): 6410530100158

Betegtájékoztató

PARAMAX Junior 250 mg tabletta
PARAMAX Rapid 500 mg tabletta
PARAMAX Forte 1 g tabletta

paracetamol

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
– Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
– További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
– Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
– Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a PARAMAX Junior 250 mg tabletta, a PARAMAX Rapid 500 mg tabletta és a PARAMAX Forte 1 g tabletta (a továbbiakban PARAMAX tabletta) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a PARAMAX tabletta szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a PARAMAX tablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a PARAMAX tablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer a PARAMAX tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A PARAMAX tabletta láz átmeneti csillapítására, enyhe és közepes erősségű fájdalom tüneti kezelésére alkalmazható, mint például fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom, izom-, ízületi fájdalom és műtétet követően fellépő fájdalom.

2. Tudnivalók a PARAMAX tabletta szedése előtt

Ne alkalmazza a PARAMAX tablettát:
• ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
• súlyos vese- és/vagy májkárosodás esetén.
• ha egy úgynevezett glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz nevű enzim hiányában szenved, mely a vörösvértestek idő előtti pusztulásához vezethet (hemolitikus anémia).
• túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
A PARAMAX tabletta szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével
• ha vese- és/vagy májbetegsége van
• ha alkoholproblémái vannak
• ha más paracetamol-tartalmú gyógyszert szed

Egyéb gyógyszerek és a PARAMAX tablettát
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
Az altatók/nyugtatók, az epilepszia kezelésére alkalmazott gyógyszerek (karbamazepin, fenitoin, fenobarbitál), a rifampicin és a probenicid fokozhatják a paracetamolnak a májra gyakorolt, ártalmas hatásait.
A metoklopramid felgyorsíthatja a paracetamol felszívódását.
A kolesztiramin csökkentheti a paracetamol felszívódását.
A paracetamol hosszú ideig tartó szedése fokozhatja a warfarin véralvadásgátló hatását.

A túladagolás elkerülése céljából győződjön meg arról, hogy a többi, Ön által szedett gyógyszer nem tartalmaz paracetamolt! A PARAMAX tabletta más paracetamol tartalmú készítményekkel való együttes alkalmazása fokozza a májkárosodás kockázatát.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség
Ha szükséges, a PARAMAX tabletta alkalmazható terhesség alatt. A fájdalmat és/vagy a lázat csillapító lehető legkisebb adagot kell alkalmazni, a lehető legrövidebb ideig. Forduljon kezelőorvosához, ha a fájdalom és/vagy a láz nem csökken, vagy gyakrabban kell bevennie a gyógyszert.

Szoptatás
A paracetamol kis mennyiségben bekerül az anyatejbe, de valószínűtlen, hogy ennek bármilyen hatása van a gyermekre.
Ez a gyógyszer orvosi felügyelet mellett alkalmazható szoptatás alatt.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A készítmény a javasolt adagok alkalmazásakor nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

3. Hogyan kell szedni a PARAMAX tablettát?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készítmény ajánlott adagja:

Felnőttek:
1-2 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta naponta 1-3 alkalommal, vagy ½-1 PARAMAX Forte 1 g tabletta naponta 1-3 alkalommal.

12 éven felüli gyermekek (40 testtömegkilogramm felett):
1 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta naponta 1-3 alkalommal, vagy ½ PARAMAX Forte 1 g tabletta naponta 1-3 alkalommal.

3 éven felüli, legfeljebb 12 éves gyermekek:
A gyermekeknél az adagolást a testtömegük alapján kell meghatározni.
Gyermekek egyszeri adagja 15 mg testtömegkilogrammonként.
17-32 testtömegkilogramm: 1 PARAMAX Junior 250 mg tabletta vagy ½ PARAMAX Rapid 500 mg tabletta 4 6 óránként, legfeljebb naponta négyszer.
32-40 testtömegkilogramm: 1-2 PARAMAX Junior 250 tabletta vagy ½-1 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta 4 6 óránként, legfeljebb naponta négyszer.

A tabletta egyenlő adagokra osztható.
Az egyes adagok bevétele között legalább 4 óra teljen el.
Orvosi felügyelet nélkül a gyógyszer legfeljebb 3 napon keresztül szedhető.
Alkalmazásának időtartama nem haladhatja meg a 7 napot.
Ha a panaszok és tünetek továbbra is fennállnak, orvoshoz kell fordulni.
A gyógyszert rövid ideig, a legkisebb hatásos adagolásban szabad alkalmazni.
Az előírt egyszeri és napi adagot nem szabad túllépni.
12 év alatti gyermekek esetén a gyógyszer felnőtt felügyelete mellett alkalmazható.

Az alkalmazás módja:
A tablettákat egy pohár folyadékkal kell lenyelni.

Ha az előírtnál több PARAMAX tablettát vett be
A javasolt adagolás túllépése májkárosodást okozhat.
A túladagolás első tünetei a hányinger, hányás és hasi fájdalom.
Túladagolás esetén azonnal forduljon kezelőorvosához vagy a legközelebbi sürgősségi osztályhoz.

Ha elfelejtette bevenni a PARAMAX tablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott tabletta pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő):
– hányinger, hányás

Nem gyakori mellékhatások (100-ból legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő):
– fejfájás, izzadás, csökkent testhőmérséklet
– szédülés, álmosság, idegesség
– hasmenés, hasi fájdalom (beleértve a görcsöket, gyomorégést), székrekedés
– égő érzés a torokban

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő):
– bőrpír

Nagyon ritka mellékhatások (10000-ből legfeljebb 1 betegnél fordulhat elő):
– súlyos allergiás reakciók (Quincke-ödéma, nehézlégzés, csökkent vérnyomás, sokk). Súlyos allergiás reakciók előfordulásakor azonnal orvoshoz kell fordulni.
– a vér alakos elemeinek csökkent száma (csökkent vérlemezke- és fehérvérsejt-, valamint vörösvértestszám)
– hörgőgörcs (analgetikus asztma)
– májkárosodás
– vesekárosodás
– súlyos bőrreakciók

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a PARAMAX tablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

A dobozon, a buborékcsomagoláson és a tartályon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a PARAMAX tabletta?

A készítmény hatóanyaga:

PARAMAX Junior 250 mg tabletta:
250 mg paracetamolt tartalmaz tablettánként.

PARAMAX Rapid 500 mg tabletta:
500 mg paracetamolt tartalmaz tablettánként.

PARAMAX Forte 1 g tabletta:
1 g paracetamol tablettánként.

Egyéb összetevők: povidon (K29-31), mikrokristályos cellulóz, A-típusú karboximetilkeményítő-nátrium, sztearinsav, magnézium-sztearát.

Milyen a PARAMAX tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

PARAMAX Junior 250 mg tabletta:
Fehér, kerek, domború tabletta bemetszéssel ellátva. Átmérője 10 mm. A tabletta egyenlő adagokra osztható.

PARAMAX Rapid 500 mg tabletta:
Fehér, kapszula alakú tabletta, bemetszéssel ellátva. A tabletta szélessége 7,5 mm, hosszúsága 18 mm.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.

PARAMAX Forte 1 g tabletta:
Fehér, kapszula alakú tabletta, bemetszéssel ellátva. A tabletta szélessége 9 mm, hosszúsága 22,5 mm.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.

PARAMAX Junior 250 mg tabletta:
10 db tabletta buborékcsomagolásban és dobozban.

PARAMAX Rapid 500 mg tabletta:
10 db vagy 20 db vagy 30 db tabletta buborékcsomagolásban és dobozban.
100 db tabletta műanyag tartályban és dobozban.

PARAMAX Forte 1 g tabletta:
5 db vagy 25 db vagy 100 db tabletta buborékcsomagolásban és dobozban.
5 db vagy 25 db vagy 100 db tabletta műanyag tartályban és dobozban.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
Vitabalans Oy
Varastokatu 8, 13500 Hämeenlinna
Finnország

Tel.: +358 3 615 600
Fax: +358 3 618 3130

PARAMAX Rapid 500 mg tabletta:
OGYI-T-10209/01 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta, 10 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/13 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta, 20 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/02 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta, 30 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/03 PARAMAX Rapid 500 mg tabletta, 100 db műanyag tartályban

PARAMAX Junior 250 mg tabletta:
OGYI-T-10209/04 PARAMAX Junior 250 mg tabletta 10 db buborékcsomagolásban

PARAMAX Forte 1 g tabletta:
OGYI-T-10209/05 PARAMAX Forte 1 g tabletta 5 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/06 PARAMAX Forte 1 g tabletta 5 db műanyag tartályban
OGYI-T-10209/09 PARAMAX Forte 1 g tabletta 100 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/10 PARAMAX Forte 1 g tabletta 100 db műanyag tartályban
OGYI-T-10209/11 PARAMAX Forte 1 g tabletta 25 db buborékcsomagolásban
OGYI-T-10209/12 PARAMAX Forte 1 g tabletta 25 db műanyag tartályban

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2019. június

Vélemények

Még nincsenek értékelések.

A hiteles véleménynyilvánításhoz regisztráció, valamint a regisztrált felhasználói fiókhoz kapcsolódó korábbi termékvásárlás szükséges honlapunkon.

Paramax Rapid 500 mg tabletta (20x)
Paramax Rapid 500 mg tabletta (20x)
559 Ft