EP Szuper ár! Coldrex Junior por belsőleges oldathoz (10x)

Coldrex Junior por belsőleges oldathoz (10x)

2 667 Ft

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz 6 éves vagy annál idősebb gyermekek számára a megfázás és az influenza, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg‑gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú tüneteinek enyhítésére javallott.

Garantáltan biztonságos vásárlás! Részletek.

Mpatika.hu - Garantáltan biztonságos vásárlás

Cikkszám: 572307 ÁFA: 5%
Egységár: 266.7 Ft/db. Nettó ár: 2540.1 Ft
EP: Egészségpénztárra elszámolható termék
Kiemelt kínálatunk
a készlet erejéig

Termékleírás

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz 6 éves vagy annál idősebb gyermekek számára a megfázás és az influenza, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg‑gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú tüneteinek enyhítésére javallott.

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és aszkorbinsavat (C‑vitamint) tartalmaz:

  • a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
  • a fenilefrin‑hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,
  • a C‑vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C‑vitamin‑veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C‑vitamin-igényének fedezéséhez.

A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert adnia gyermekének, azokat a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz egyszerre enyhíti:

  • csökkenti a lázat,
  • csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
  • megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,
  • enyhíti a torokfájást.

Fontos figyelmeztetés: A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Törzskönyvi szám: OGYI-T-01715/24

Gyártó: Omega Pharma Kft.

Betegtájékoztató

Coldrex Junior por belsőleges oldathoz
paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav (C-vitamin)

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
– Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
– További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
– Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
– Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz 6 éves vagy annál idősebb gyermekek számára a megfázás és az influenza, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú tüneteinek enyhítésére javallott.

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és aszkorbinsavat (C vitamint) tartalmaz:
• a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
• a fenilefrin hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,
• a C vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C vitamin veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C vitamin-igényének fedezéséhez.

A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert adnia gyermekének, azokat a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz egyszerre enyhíti:
• csökkenti a lázat,
• csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
• megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,
• enyhíti a torokfájást.

2. Tudnivalók a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt

A Coldrex Junior por paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

Ezért ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

Ne adjon Coldrex Junior belsőleges oldatot gyermekének
• ha gyermeke allergiás a paracetamolra, a fenilefrin hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
• ha gyermeke triciklusos antidepresszánsokat, béta blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.
• ha gyermeke depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz gátló (MAO gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.
• szimpatomimetikumok (orrdugulás elleni szerek, étvágycsökkentők, amfetaminszerű élénkítő szerek) szedése esetén.
• ha gyermekének pajzsmirigy túlműködése van.
• ha gyermeke súlyos szívbetegségben szenved.
• ha gyermeke szív-ér rendszeri betegségben szenved.
• ha gyermekének magas vérnyomása van.
• ha gyermeke cukorbeteg.
• ha gyermekének feokromocitómája (mellékvese-daganat) van.
• ha gyermekének zárt zugú glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Paracetamolt tartalmaz.
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha:
• gyermekének máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.
• gyermeke rendszeresen fogyaszt alkoholt.
• gyermeke Gilbert-szindrómában szenved (örökletes rendellenesség, amely sárgaságot okozhat).
• gyermeke a májfunkciót befolyásoló egyéb gyógyszereket szed.
• gyermeke ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-enzim-hiányban szenved
• gyermeke ún. hemolitikus anémiában szenved.
• gyermekének glutationhiánya van.
• gyermeke kiszáradásban szenved.
• gyermeke krónikus alultápláltságban szenved.
• gyermekének prosztatamegnagyobbodása vagy vizeletürítési nehézsége van.
• gyermekének érbetegsége van (például Raynaud kór: a kéz- és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).

Bármely típusú fájdalomcsillapító hosszan tartó szedése fejfájás esetén súlyosbíthatja azt. Amennyiben gyermekének gyakran vagy naponta van fejfájása, fejfájás elleni gyógyszerek rendszeres szedése ellenére (vagy éppen azért), orvosi tanácsot kell kérni, mielőtt bármilyen fájdalomcsillapítót venne be. A kezelést fel kell függeszteni, ha a kezelőorvos gyógyszer-túlfogyasztás okozta fejfájást állapít meg.

Óvatosság ajánlott az olyan asztmás betegeknél, akik érzékenyek az acetilszalicilsavra.

Fontos, hogy a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető vagy halálos kimenetelű májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!

Gyermekek és serdülők
6 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem javasolt.

A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

Egyéb gyógyszerek és a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a gyermeke jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha gyermeke az alábbi gyógyszereket szedi, mivel együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek egymás hatását módosíthatják:

Paracetamol-tartalma miatt:
• metoklopramid vagy domperidon (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak).
• magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramin.
• warfarin vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.
• probenecid

Fenilefrin-tartalma miatt:
• szívre ható gyógyszerek, ún. szívglikozidok, digoxin: növekszik a szabálytalan szívverések vagy a szívinfarktus kockázata.
• monoamin-oxidáz gátlók (MAO-gátlók): súlyos magas vérnyomás alakulhat ki.
• a szimpatikus idegrendszerre ható gyógyszerek, triciklusos antidepresszánsok (pl.amitriptilin): szív-ér rendszeri mellékhatások fokozott kockázata.
• vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, béta-blokkoló szerek: magas vérnyomás és szív-ér rendszeri mellékhatások kockázata megnőhet.
• ergot alkaloidok (pl. ergotamid, metiszergid).

Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha az Ön gyermeke terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll a terhesség lehetősége, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen a gyermek kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Ez a készítmény orvosi javaslat nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
Termékenységre gyakorolt hatásáról nincsenek adatok.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a gyógyszer befolyásolhatja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket, szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz szacharózt és nátriumot tartalmaz
• Adagonként 1,9 g szacharózt tartalmaz, amit cukorbetegség (diabétesz mellitusz) esetén figyelembe kell venni. Fogkárosodást okozhat. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel kezelőorvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.
• A készítmény 55 mg nátriumot (a konyhasó fő összetevője) tartalmaz tasakonként, ami megfelel a nátrium ajánlott maximális napi bevitel 2,75% ának felnőtteknél. Ezt kontrollált nátriumdiéta esetén figyelembe kell venni.

3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt?

Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy adhatja-e ezt a gyógyszert gyermekének!

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön gyermekének kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg gyermeke kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
Gyermekeknek a gyógyszer felnőtt felügyelete mellett adható.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A készítmény ajánlott adagja

6-12 éves gyermekek:
4 6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet ne adjon gyermekének.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.

6 éven aluli gyermekek:
A gyógyszer 6 éven aluli gyermekek számára nem javasolt.

Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Amennyiben a fájdalom vagy a láz több mint 3 napig fennáll vagy súlyosbodik, illetve újabb tünetek jelentkeznek, abba kell hagyni a készítmény alkalmazását, és orvoshoz kell fordulni.
Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
Öntse a tasak tartalmát egy pohárba vagy bögrébe, majd a bögrét félig töltse meg nagyon meleg vízzel és jól keverje össze. Ha szükséges adjon hozzá hideg vizet. Ízesítse cukorral, vagy mézzel, ahogy gyermeke szereti.

Ha az előírtnál több Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt adott gyermekének
Ne adjon be gyermekének többet az előírt adagnál! Ha gyermeke az előírtnál több Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha gyermeke nem érzi rosszul magát.
Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának, ami májátültetéshez vagy halálhoz vezethet.

Ha elfelejtette beadni gyermekének a szükséges adagot
Ne adjon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne adjon gyermekének.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (10 ből legfeljebb 1 beteget érinthet) tapasztalhatja:
• fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság.
• vérnyomás-emelkedés.
• hányinger, hányás.

Az alábbi ritka mellékhatások (1000 ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha gyermeke ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon gyermeke kezelőorvosához:
• tág pupillák, hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
• szívverése szokatlanul gyors, szívdobogásérzés.
• allergiás bőrreakciók (pl. kiütés, csalánkiütés, allergiás bőrgyulladás).
• fájdalmas vizeletürítés, vizelet-visszatartás, ez főként azoknál a fiúknál jelentkezhet, akiknek prosztata megnagyobbodásuk van.

Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha gyermeke ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon gyermeke kezelőorvosához:
• tisztázatlan eredetű véraláfutások vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.
• májműködési zavar.
• súlyos bőrreakciók (Stevens–Johnson-szindróma).
• mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció – az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
• olyan allergiás reakció, amely az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanatával jár.
• légzési nehézség, amely acetilszalicilsavtartalmú, vagy egyéb nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex Junior alkalmazása közben.

A készítmény alkalmazása közben az alábbi nem ismert gyakoriságú mellékhatásokat (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg) tapasztalhatja:
• allergiás reakció, amely nem jár az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanatával.
• izzadás.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?

Legfeljebb 25 C-on tárolandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz?
• A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és aszkorbinsav (C vitamin). Egy tasak 300 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin hidrokloridot, 20 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
• Egyéb összetevők: szacharin-nátrium, nátrium ciklamát, vízmentes citromsav, nátrium citrát, kukoricakeményítő, szacharóz, citromaroma, kurkumin, vízmentes kolloid szilícium dioxid.

Milyen a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy enyhén sárga színű, citromillatú, heterogén por.

3 g por papír/polietilén/alumínium fólia/polietilén laminált tasakba töltve.
5 db vagy 10 db tasak dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Omega Pharma Hungary Kft.
1138 Budapest
Madarász Viktor u. 47-49.

Gyártó:
SmithKline Beecham S.A.
Carretera de Ajalvir, km 2500, 28806 Alcalá de Henares Madrid
Spanyolország

vagy

Wrafton Laboratories Limited,
Exeter Road, Wrafton, Braunton, EX33 2DL,
Egyesült Királyság

vagy

Omega Pharma International NV,
Venecoweg 26, Nazareth, 9810, Belgium

OGYI-T-1715/03 (5x, papír/polietilén/alumínium fólia/polietilén laminált tasakban)
OGYI-T-1715/04 (10x, papír/polietilén/alumínium fólia/polietilén laminált tasakban)
OGYI-T-1715/23 (5x, papír/polietilén/alumínium fólia/Surlyn laminált tasakban)
OGYI-T-1715/24 (10x, papír/polietilén/alumínium fólia/Surlyn laminált tasakban)

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2020. július.

Vélemények

Még nincsenek értékelések.

A hiteles véleménynyilvánításhoz regisztráció, valamint a regisztrált felhasználói fiókhoz kapcsolódó korábbi termékvásárlás szükséges honlapunkon.

0
0 Ft
Lépj velünk kapcsolatba